Wiara w Boga

W ostatnich tygodniach – gdy coraz więcej nowych osób dowiaduje się o istnieniu serwisu BogTube.pl – otrzymujemy codziennie wiele wiadomości i komentarzy na temat wiary.

Okazuje się, że wiele osób żyje nienawiścią do księży katolickich ze względu na doniesienia prasowe o pedofilii. Wiele osób bardzo niemiło wypowiada się na temat kleru, kościoła i Watykanu. Najczęściej komentarze i maile te mają charakter bardzo niecenzuralny i nie nadający się do opublikowania. Język polski jest bardzo bogaty w słownictwo i nie będziemy publikować pogróżek, czy ogólnie rzecz biorąc braku kultury w wypowiedziach.

Pamiętajmy, że takie sytuacje są marginalne i nie powinniśmy uogólniać ani obrażać ogółu, tylko dlatego, że jednostki zrobiły coś złego.

Często w codziennych naszych rozmowach poruszamy sprawy z którymi się nie zgadzamy, których nie chcemy aby miały miejsce. Ma to miejsce również w naszych rozmowach polityce. Jednak bardzo rzadko można usłyszeć o tym, co chcemy i jakie widzimy rozwiązanie. Najczęściej mówimy o tym czego nie chcemy i z czym się nie zgadzamy.

Wiara w Boga to Miłość

Miłość do siebie samego i do bliźniego

W końcu wiara to wiara!!!

Wiara to nie tylko coniedzielne msze święte. Wiara przejawia się w codziennym życiu. Wiara w Boga to wiara w nasze codzienne sprawy do załatwienia. Nawet gdy dziś wydaje się, że coś idzie nie po naszej myśli, często – choć nie zawsze – okazuje się, że trudności i dzisiejsze zmartwienia okazują się wielkim błogosławieństwem jutro.

To wiara pomaga nam żyć w miłości i spokoju serca. Nawet gdy sprawy idą źle – wiara pomaga przetrwać trudne chwile. Wiara w Boga powoduje, że umierają nasze lęki i zmartwienia. Wiara powoduje, że zaczynamy żyć naszymi pragnieniami i marzeniami, które będziemy realizować.

Nie pochwalamy jakichkolwiek złych zachowań – szczególnie kleru. Jednak nie popadajmy w skrajności, że wszyscy tacy są. To tak jakby obwiniać kilkuset nastolatków w okolicy o złodziejstwo, tylko dlatego że jest dwóch, którzy co noc okradają auta.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here