Święty Mikołaj dla początkujących

1
19

Czy Święty mikołaj istnieje? Kim jest Święty Mikołaj? Skąd pochodzi Święty Mikołaj? Czy Święty Mikołaj mieszka na biegunie?

Święty Mikołaj dla początkujących

Mikołaj z Miry, znany również jako Mikołaj z Bari lub Święty Mikołaj Cudotwórca.  Mikołaj urodziła się ok. 270 w Patarze w Azji Mniejszej, zmarł 6 grudnia 345 lub 352 roku naszej ery – biskup Miry w dzisiejszej Turcji. Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego, gdzie tytułowany jest mianem św. Mikołaja Cudotwórcy. Od wieków mówi się o Mikołaju jako cudotwórcy, ratujący żeglarzy i miasto od głodu. Odważny i sprawiedliwy.

Mikołaj otrzymał w spadku po swoich rodzicach znaczny majątek, którym chętnie dzielił się z ubogimi. Wyróżniał się pobożnością i miłosierdziem. Mieszkańcy Miry wybrali go na swojego biskupa. Po życiu gorliwym i pełnym dobrych czynów, stał się spontanicznie czczony przez wiernych. Najbardziej znane historie:

  • o trzech niesprawiedliwie uwięzionych oficerach uwolnionych za jego wstawiennictwem
  • o trzech ubogich pannach wydanych za mąż dzięki posagom, których Święty dyskretnie im dostarczył
  • o trzech młodzieńcach uratowanych przez niego od wyroku śmierci
  • o żeglarzach wybawionych z katastrofy morskiej
  • Święty Mikołaj wskrzesił też trzech młodzieńców zabitych za nieuregulowanie rachunku za nocleg w gospodzie.

Poniżej zobaczysz film krótki, który pokaże ci kim naprawdę jest Święty Mikołaj. Koniecznie zobacz ten film abyś mógł następnie przekazać tą wiedzę swoim starszym dzieciom 🙂 Film stworzony przez Brata Zakonnego fr_giovanni.

 

 

Zapraszamy też na animowany film dla dzieci:

Mikołaj. Chłopiec, który został świętym

Mikołaj – chłopiec, który został świętym (ang. Nicholas – The Boy Who Became Santa) – film animowany. W wersji z dubbingiem.

 

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

1 KOMENTARZ

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge