Rekolekcje wielkopostne dzień 8 – Śledzić

0
67
Rekolekcje-wielkopostne-dzień-8---sledzic-Zlitowac-sie-bogtube-pl-blog

Rekolekcje wielkopostne

8 odcinek internetowych rekolekcji wielkopostnych JEDNYM SŁOWEM prowadzone przez o. Adama Szustaka OP.

Dziś o słowie Paratereo, które oznacza: wpatrywać się, przyglądać się, obserwować w takim sensie aby zwracać bardzo wytężoną uwagę na coś lub na kogoś.

Niestety słowo to ma ma jeszcze jedno znaczenie – Śledzić. To znaczy, że jeśli komuś lub czemuś przypatruję się tak bardzo uważnie, to znaczy, że śledzę tą rzeczywistość. I tego słowa bardzo często używa ewangelia w miejscach, gdzie ludzie śledzą Pana Jezusa. Śledzą aby złapać go na słowie lub czynie. Przypatrują mu się, ale ze złym zamiarem. Ponieważ chcą tylko dowodów, na ich wcześniejsze domniemania czy podejrzenia.

A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć

(Mk 3;2)

Oczywiście nie wszystkim, ale większości z nas, to słowo bardzo by się przydało. Ponieważ zadaj sobie pytanie (szczerze):

Czy ty przypadkiem kogoś w życiu nie śledzisz?

Chodzi o takie fałszywe szukanie usprawiedliwienia dla swoich czynów. Zadaj sobie takie jedno krótkie pytanie: Czy w twoim postępowaniu, nie ma już założonego wniosku? Czy to jest tak, że patrzysz dlatego, że chcesz znaleźć powód, aby kogoś oskarżyć?

UWAGA!!

Zawsze znajdziesz powód, aby kogoś oskarżyć. (Nawet w Panu Jezusie, który żadnego zła nie popełnił, znaleziono powody, aby go oskarżyć! ) Dlatego jeśli tak jest – TO SKOŃCZ!!! 

Takie bowiem zachowanie doprowadziło do ukrzyżowania Pana Jezusa i może doprowadzić dzisiaj do czyjejś śmierci!

Rekolekcje wielkopostne dzień 8 – Śledzić

Rekolekcje wielkopostne – jednym słowem: Śledzić

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge