Pielgrzym 1979

4
20
Pielgrzym-BogTube-Blog-Bogtube-Jan-Paweł-II

Ten film jest Bardzo Niezwykły. To Bardzo Unikatowy film dokumentalny, opisujący I pielgrzymkę Jana Pawła II.

Film rejestrowany przez 7 ekip filmowych był zrealizowany w czasach PRL na zlecenie kościoła. Filmowcy utrwalili najważniejsze chwile tej pielgrzymki naszego papieża do polski oddając przy tym atmosferę tych wydarzeń:

  • Mszę na krakowskich Błoniach
  • Mszę na Placu Zwycięstwa
  • spotkanie na Skałce
  • wizytę Jana Pawła II na Jasnej Górze
  • wizytę Jana Pawła II w Wadowicach
  • wizytę Jana Pawła II w obozie koncentracyjnym Auschwitz

Na początku, film Pielgrzym z 1979 pokazywano nieoficjalnie, głównie w kościołach. Dwa lata później postanowiono stworzyć z tego wersję kinową, która przyciągała do kin rzeszę oglądających. Po pół roku jednak – w 1981 – film został „zdjęty” z kin.

Z powodów bezpieczeństwa, film montowano w Rzymie. Klisze filmowe, użyte do nagrywania materiału przyleciały do Polski na pokładzie papieskiego samolotu a następnie razem z naszym papieżem, wróciły do Rzymu.

Około 100 kopii tego filmu trafiło do ośrodków polonijnych na całym świecie, a pozostałe 400, przywiózł do polski kardynał Stefan Wyszyński w swoim bagażu.

Pielgrzym 1979

 

Pielgrzym 1979

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

4 KOMENTARZE

  1. Dzięki za film, głupio to zabrzmi ale chciałem w tym miejscu „zareklamować”- mam do sprzedaży całą serie pocztówek wydanych w tym samym roku na cześć przyjazdu JPII do Polski – być moze mają one głębsze znaczenie niż dla mnie. Pozdrawiam

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge