Odwaga Miłości

2
105
Odwaga Miłości

Odwaga Miłości

Odbierz to jako ostrzeżenie. Nie należy lekceważyć tej czterdziestodniowej Drogi Miłości. To jest zmiana i często trudny proces ale może wiele zmienić w Twoim życiu. Aby w pełni skorzystać z tej książki, wymagane będzie zdecydowany umysł i
wytrwała determinacja.

Nie możesz tylko spróbować lub przetestować, bo jeśli tak właśnie zrobisz zostawisz i odrzucisz na samym początku największe korzyści. Jeśli zobowiążesz się do każdego dnia – w czasie tej  czterdziesto-dniowej podróży – przestrzegać zaleceń, wyniki mogą zmienić Twoje życie i Twoje małżeństwo.

Rozważaj osobiście każde zadanie tej drogi i pamiętaj, że inni przeszli już tą drogę przed tobą.

Pismo Święte mówi, że Bóg zaprojektował i stworzył małżeństwo jako coś dobrego. Jest to piękny, bezcenny dar. Bóg używa małżeństwa by pomóc nam wyeliminować samotność, pomnożyć naszą skuteczność, ustanowić rodzinę, wychowywać dzieci, cieszyć się życiem i błogosławi nam we wzajemnej intymności. Poza tym, małżeństwo pokazuje również nam, naszą potrzebę rozwoju i radzenia sobie z własnymi problemami i egocentryzmem, dzięki pomocy naszego partnera w całym życiu.

Jeśli bylibyśmy pojętni i nauczylibyśmy się robić tylko jedną rzecz, która jest najważniejsza w małżeństwie – to miłości. Ten potężny związek zapewnia drogę, aby dowiedzieć się, jak bezwarunkowo kochać inną niedoskonałą osobę. To jest wspaniałe. Jest to trudne. To zmienia życie.

Ta książka jest o miłości. Chodzi o naukę i odwagę do wypełnionego miłością w związku życia. I ta podróż zaczyna się od osoby, która jest najbliżej Ciebie: współmałżonka. Niech was Bóg błogosławi, gdy rozpoczynacie tą drogę.

Ale pamiętaj o jednym: to będzie wymagało odwagi. Jeśli ją zaakceptujesz i przyjmiesz, uznasz, że zamiast kierować się sercem, wybierasz je prowadzić. Świat mówi ci że masz podążać za głosem serca, lecz ty musisz je poprowadzić. Biblia mówi:

” Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i niepoprawne – któż je zgłębi? ”

Jeremiasza 17:9

Serce zawsze będzie realizować to, co czuje w tej chwili.

Miejmy odwagę, aby myśleć inaczej. Zamiast słuchać serca, wybierzmy prowadzić swoje serce w kierunku tego, co jest najlepsze w dłuższej perspektywie. To jest klucz do trwałych relacji w związku.

Podróż Odwaga Miłości nie jest procesem zmiany współmałżonka by był osobą, którą chcesz aby był. Prawdopodobnie już

Odwaga Miłości

odkryłeś w swoim życiu, że nie uda ci się nikogo zmienić. A próby zmiany współmałżonka kończyły się niepowodzeniem i frustracją. Odwaga Miłości jest drogą odkrywania i wykazania prawdziwej miłości, nawet wtedy, gdy pragnienie już wyschło a twoje motywy są płytkie. Prawda jest taka, że miłość to decyzja, a nie uczucie. Miłość jest bezinteresowna, ofiarna i transformuje. I kiedy miłość staje się prawdziwa, twój związek  – jest bardziej prawdopodobne – zmieni się na lepsze.

Każdy dzień z tej podróży będzie zawierał trzy bardzo ważne elementy:

Pierwszy – unikalny aspekt miłości będzie omawiany. Przeczytaj każdy z nich uważnie i bądź otwarty na nowe zrozumienie, co to znaczy naprawdę kochać kogoś.

Drugi – będziesz miał konkretne zadania do zrobienia wobec współmałżonka. Niektóre zadania będą łatwe, a niektóre bardzo trudne. Ale każde zadanie potraktuj poważnie i bądź kreatywnym. Nie zniechęcaj się, jeśli niektóre będą wydadzą się trudne do zrobienia.

Ostatni – Otrzymasz dziennik postępów, czego się nauczyłeś, co zrobiłeś i jak współmałżonek reaguje. Ważne jest, abyś korzystał w niego i zapisywał to, co się dzieje się z Tobą i Twoim partnerem. Te informacje będą rejestrowały twoje postępy i powinny stać się bezcenne dla Ciebie w przyszłości.

Pamiętaj, masz obowiązek chronić i prowadzić swoje serce. Nie poddawaj się i nie zniechęcaj się. Rozpoznaj, aby prowadzić swoje serce i zrobić to do końca. Uczenie się prawdziwej miłości to jedna z najważniejszych rzeczy jaką będziesz kiedykolwiek zrobił.

 Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.
1 List do Koryntian 13:13

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.

 

Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.

 

I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
lecz miłości bym nie miał,
nic bym nie zyskał.

1 List do Koryntian 13:1-3

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

2 KOMENTARZE

  1. Witam !
    Gdzie zdobędą ” Poradnik…” ?
    Potrzebny ” na wczoraj ”, moje małżeństwo legło w gruzach i nie widzę sensu w próbach uratowania tego związku.
    A może…jeszcze mam jakąś szansę ?

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge