Obwinianie polityków nie zmieni nic w twoim życiu

2
23
wiara

W ostatnim czasie można zauważyć pewnego rodzaju modę: krytykowania i oskarżania polityków o jakość naszego życia, o nasze zarobki, pracę, byt.
Wielokrotnie słyszę i czytam, że za sytuację w kraju odpowiadają politycy, rząd, prezydent. I trudno dziwić się takim stwierdzeniom. Nie znam się na polityce… i wcale nie mam zamiaru ich bronić .

Jednak jakiś temu zadałem sobie pytania:

  • Jakie działania polityka / polityków / pana prezydenta mają wpływ na to, ile i jak ja będę zarabiał pieniędzy i jaką będę miał pracę?
  • Jak działania posłów, wpływają na to, ile ja zarobię pieniędzy za miesiąc?

I gdy zastanowiłem się nad tym doszedłem do wniosku – żadne!!!

Oczywiście, politycy mają wpływ na to, ile będziemy płacić podatków, ubezpieczeń społecznych. Są też takie sytuacje, że jakiś polityk coś sprzeda / weźmie za coś łapówkę, w konsekwencji czego mój zakład pracy przestanie istnieć! Tak to prawda. To problem poważny, szczególnie w małych miejscowościach, gdzie zdarza się, że jeden zakład pracy utrzymuje większość mieszkańców. I na pewno takich miejscowości nie jest mało i uważam, że każda wina zasługuje na karę.

Ale czy wszyscy w Polsce mają taką sytuację? Krytykujemy nasze władze, za swoją sytuację życiową? Zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób może czuć się teraz urażonych i obrażonych. Obwinianie polityków nie zmieni nic w twoim życiu. Często tak jest, że to nie z twojej winy – tylko właśnie polityków – zakład pracy przestał istnieć a ty straciłeś źródło utrzymania swojej rodziny.

Zmierzam do jednej sprawy, że nie ma znaczenia z jakiego powodu nagle zostałeś bez środków do życia, nagle straciłeś mieszkanie, itp.

Zapytaj siebie. Co zamierzasz teraz z tym zrobić?

W podobnej sytuacji jest Nick Vujicic. Urodził się bez rąk i nóg. On również obwiniał, nawet chciał popełnić samobójstwo. To przecież nie jest jego wina, że taki się urodził. Podobnie jak nie jest twoja wina, ze polityk coś ukradł a ty straciłeś przez to pracę.

Ale pomyśl tylko, czy warto marnować czas na polskiego polityka, który nie ma honoru? Który nie ma w sobie żadnej kultury?

A jeśli dziś zmieni się rząd, zmienią się politycy i będą rządzić krajem tak jak należy – to licząc od dziś  ile czasu upłynie zanim naprawią swoje błędy, zanim oddadzą ci twój zakład pracy, pracę itd.

Narzekając na otoczenie skazujesz się na jeszcze większe problemy i zmartwienia.

Dlatego też przeczytaj dalej co mam ci do powiedzenia i sam oceń czy to jest słuszne.

Nie masz wpływu na niektóre sprawy, które cię w życiu spotykają.

Ale masz 100% wpływu na to, czy dziś wstaniesz uśmiechnięty! Czy dziś zrobisz coś miłego dla swoich dzieci. Czy dziś pomożesz swojej żonie / mężowi. Czy dasz swoim działaniem przykład dla dzieci. Dla Twoich dzieci. Aby w przyszłości, gdy będą już dorosłe, przypomniały sobie, że ich tata, mama nie szukali winnych tylko zakasali rękawy i starali się coś zrobić. Z uśmiechem. Z radością.

Zachęcam do tego, aby wyciągać wnioski z doświadczeń życiowych i we własnym ogródku naprawiać świat. Aby stawał się lepszy.

Aby czerpać wiarę i nadzieję od takich postaci jak Jezus Chrystus. Jak współcześnie Nick Vujicic, Jan Paweł II.

Nikt z nich nie żył w dostatku, bogactwie i przepychu. Mieli ciężkie życie. Wiele musieli znosić. Ból – fizyczny i psychiczny. Wiedzą doskonale o czym piszę osoby, które doświadczyły podobnych rzeczy.

Wyciągnij wnioski ze swojego życia, ze swoich decyzji.

Postanów sobie, że od teraz zaczniesz nowe życie a w chwilach zwątpienia pamiętaj o cierpieniu Jezusa, o cierpieniu Karola Wojtyły, o człowieku który urodził się bez nóg…

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

2 KOMENTARZE

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge