o. Adam Szustak OP. #jeszcze5minutek: Część 18 Jeżykowe Balasty

0
43
o.-Adam-Szustak-OP-jeszcze-5-minutek-Czesc-18-jezykowe-balasty-bogtube-pl

Każdy z nas ma w swoim życiu wiele takich rzeczy, które nas spowalniają i zatrzymują, dlatego że myśmy sobie wymyślili, że musimy je mieć, musimy je nosić, musimy z nimi żyć.

Dlatego dziś zastanów się, co u ciebie jest takim balastem, taką kulą u nogi, czymś takim co nas spowalnia. Tylko uwaga! To nie chodzi o to, aby ktoś powiedział, że to mój mąż lub moja żona jest takim balastem. Nie to chodzi! Chodzi o to, co ty sam, co ty sama w swoim życiu zrobiłeś takim balastem.

Przykłady:

  • pragnienia, bez których nie możesz żyć
  • przyzwyczajenia i nałogi
  • różne rzeczy które robisz lub którymi się karmisz, a które zatruwają twoje życie, a o których mówisz – bez tego nie mogę funkcjonować

NIEPRAWDA! Bo gdybyś się pozbył większości lub chociaż części z tych rzeczy, nagle okazałoby się, że jest wielka wolność w tobie! I właśnie przywiązanie do niektórych rzeczy jest w tobie takim zniewoleniem.

Co jest u ciebie takim balastem? Co jest tym czymś, że nie możesz wznieść się w górę? Co powinieneś zostawić, jakie przyzwyczajenia lub przyjemności?I postaraj się je wyrzucić ze swojego życia.

..rzucili w morze ładunek, który był na okręcie, by uczynić go lżejszym…

(Jon 1,5 )

o. Adam Szustak OP. #jeszcze5minutek: Część 18 Jeżykowe Balasty

o. Adam Szustak OP. #jeszcze5minutek: Część 18 Jeżykowe Balsty

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge