Matka Teresa o Janie Pawle 2

0
35
Matka-Teresa-o-Janie-Pawle-2-bogtube-blogbogtube

Matka Teresa o Janie Pawle 2

Refleksja bł. Matki Teresy

[dropcap]K[/dropcap]ochający Ojciec. Jest kochającym Ojcem dla nas wszystkich. Zawsze gotowym przebaczyć, zapomnieć… Jest zawsze blisko.

Nie musimy iść daleko, by go szukać – jest tuż, w naszym sercu. Kochający nas, wzywający nas, chroniący nas w łagodności i miłości.

Potrzebujemy dużo miłości, by wybaczyć i potrzebujemy dużo pokory, by zapomnieć, bo nie jest to pełne przebaczenie jeżeli też nie zapomnimy. Tak długo, jak nie potrafimy zapomnieć, tak naprawdę nie przebaczyliśmy w pełni i w ten sposób ranimy siebie nawzajem.

[dropcap]W[/dropcap]racamy do przeszłości, powtarzamy te same błędy… To znaczy, że nigdy nie zapomnieliśmy. Potrzebujemy pokory, by zapomnieć i właśnie dlatego jest tak ważne uczenie się pokory i to jest jedna z tych pięknych rzeczy, o które prosił nas Jezus:

Uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem

Jan Paweł II zaczął od łagodności. Łagodności względem bliźnich, łagodności wobec braci i sióstr, a następnie pokora przed Bogiem.

Weźcie więc tę łagodność i pokorę, łagodność czy miłość, czy współczucie, czy jak inaczej to nazwiecie. One dopełniają to przebaczenie, ponieważ zanim komuś wybaczymy musimy sobie uświadomić, że MY też potrzebujemy przebaczenia i to tu wchodzi w grę pokora serca. Wówczas przebaczenie jest największym uosobieniem pokoju.

Matka Teresa o Janie Pawle 2

Matka Teresa o Janie Pawle 2

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge