ks Piotr Pawlukiewicz: Przywiązanie

0
58
ks-Piotr-Pawlukiewicz-Przywiązanie

ks Piotr Pawlukiewicz: Przywiązanie

Przywiązanie to jakby śmierć za życia. Wielu z nas mówi, że nie jesteśmy przywiązani do żadnych serialów, komputerów, komórek, czy nieszkodliwego piwka dziennie. To może zrób sobie test. Od dziś przez pół roku, żadnej telewizji. Albo od dziś przez pół roku żadnego komputera. Albo od dziś przez pół roku ani kropli alkoholu. Dasz radę? Wielu z nas odpowie, przywiązany czy uzależniony nie jestem, ale jeden serial w tygodniu to chyba nie jest uzależnienie. Prawda?

Jeśli naprawdę nie jesteś przywiązany to odstaw to na pół roku !

I to się sprawdza, kiedy musimy z czegoś zrezygnować. Nie mówię oczywiście o ludziach, którzy pracują przy komputerze czy są kiperami. Bo to ich zawód jest i jakoś pieniądze zarabiać muszą. Idolem przyzwyczajenia / uzależnienia są często rzeczy dobre.

  • serial może być dobry
  • komputer może być dobry
  • komórka może być dobra

A co robi pan Jezus? Pan Jezus krzyżuje nam plany.

„…Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść – przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu: w trudzie będziesz zdobywał od niej pożywienie dla siebie po wszystkie dni twego życia. Cierń i oset będzie ci ona rodziła, a przecież pokarmem twym są płody roli. W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty;..”

 

ks Piotr Pawlukiewicz: Przywiązanie

ks Piotr Pawlukiewicz: Przywiązanie

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge