Ks Piotr Pawlukiewicz – Pewność siebie

0
369
Piotr-Pawlukiewicz-Pewność-Siebie_

Ks Piotr Pawlukiewicz – Pewność siebie

Najprawdopodobniej każdy z nas przeżywa lub przeżywał tzw dysharmonię wewnątrz swoich myśli. Rozum mówi nam jedno, uczucia mówią co innego a nasza wola jest zupełnie wówczas rozdarta.

Czasami nawet w ciągu jednego tylko dnia mamy ochotę kilka razy zmienić zdanie. O 10:00 rano jesteśmy za jednym. O 14:00 za innym, a o 19:00 mamy inny pogląd na daną sprawę.

Oczywiście nasze stany duchowe wpływają również na nasze ciało fizyczne. Rozum naciska na naszą wolę ale wola naciska na rozum, aby ten znalazł jakąś furtkę. I jesteśmy targani emocjami. Jak wspomina ks Piotr Pawlukiewicz, rozmowę z pewnym człowiekiem:

– Proszę księdza. Wczoraj wieczorem tak mocno chciało mi się, powiedzmy zgrzeszyć, no bo jest karnawał, zabawy i wie ksiądz. I jak zrzeszyłem, poczułem taką ulgę i takie zadowolenie. Ale chwilę potem przypomniałem sobie, że jutro idę do spowiedzi i zrobiło mi się tak przykro, że właśnie zgrzeszyłem…

Takich i podobnych przykładów, każdy może znaleźć w sobie bardzo wiele.

A jak być powinno? Jak mieć w sobie Silną Pewność Siebie ?

Historia prawdziwa:

– Ja to nie mogłabym pocałować innego mężczyzny niż swojego męża- mówi jedna kobieta do drugiej

To jest pewność siebie i pełna harmonia. Mój rozum mówi, że to jest mój mąż. Moje uczucia mówią, ja tylko jego pragnę. A wola mówi, ja to będę robić. Prawda, że proste?

– A ja to z przyjemnością mogłabym pocałować innego mężczyznę niż mój mąż – odpowiedziała jej koleżanka.

I my, ludzie obdarzeni wolną wolą i umysłem, powinniśmy kontrolować siebie samych i starać się dożyć do jedności. Aby rozum, wola i serce mówiły, myślały i robiły jedno – Kochały Pana Jezusa!!!

Ks Piotr Pawlukiewicz# Pewność Siebie

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge