Ks Piotr Pawlukiewicz# Co Ludzie Pomyślą

2
130
ks-Piotr-Pawlukiewicz-Co-ludzie-Pomyślą

Ks Piotr Pawlukiewicz# Co Ludzie Pomyślą

Najczęściej modlimy się o najbliższych, o żonę, o męża, o dzieci, o rodziców, o braci i siostry. A za prostytutki kiedyś się modliłeś? A za Jerzego Urbana kiedyś się modliłeś? Najczęściej nie robimy tego, ponieważ nie lubimy niektórych ludzi. A jak już pomodlimy się za ludzi, których nie lubimy lub za naszych wrogów – to wstydzimy się przyznać do tego, bo … Co Ludzie powiedzą…

A Jezus Chrystus Był Wolny. Wolny od zahamowań.

Jak mu mówili, że nie powinien iść tam i tam, bo to nie przystoi. Albo nie powinien pozwolić się dotykać prostytutce, bo to nie wypada.

Kiedyś jeden z księży chodzących po kolędzie, zaparkował samochód w nieznanym sobie miejscu. Kolędując, biegnie za nim sąsiadka, prosząc go, aby przestawił samochód

– a co zakaz parkowania? – pyta ksiądz

– Nie tam jest melina pijacka i ludzie pomyślą, że ksiądz po alkohol przyjechał ….

A gdzie Jezus zacząłby dziś kolędę? Od agencji publicznych by zaczął, od kasyn..

Ale właśnie na tym polega nasza wiara. Abyśmy przestali zamartwiać się o to co wypada a czego nie wypada, bo … co ludzie pomyślą.

Dla Jezusa nie było, że to nie wypada. Jezus był wolnym człowiekiem. Jezus nie myślał, że to nie wypada. A my w codziennym życiu wciąż mamy w głowach obraz tego, …co ludzie powiedzą. Nie wypada:

  • temu człowiekowi ręki podać
  • zaśpiewać w kościele
  • powiedzieć coś
  • zapytać…

Cały czas mamy nad głową, co o mnie pomyślą i jak zostanę odebrany, jak mnie ocenią inni.

Ks Piotr Pawlukiewicz# Co Ludzie Pomyślą

Ks. Piotr Pawlukiewicz# Co ludzie pomyślą

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

2 KOMENTARZE

  1. Jestem człowiekiem, który wiele w życiu przeszedł. Wiele się nasłuchałem od ludzi, którzy mnie otaczali… często wiele przykrego, ale to tylko dodało mi pewności siebie i wiedzy, że nie warto słuchać innych! Trzeba żyć swoim życiem jak najlepiej potrafimy i postępować tak, aby jak najdłużej być szczęśliwym!

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge