Jesteś WIELKI # Ks Piotr Pawlukiewicz

1
116
jesteś-wielki-ks-Piotr-Pawlukiewicz-bogtube-blog-uwierz-w-to

[dropcap]M[/dropcap]iłość chrześcijańska, to nie jest zapatrzenie się w siebie. Jak ktoś się zapatrzył w siebie, np dziewczyna w chłopaka lub chłopak w dziewczynę, szybko zaczną się sobą denerwować.Postarajcie się raczej ramię w ramię wspólnie patrzeć na Chrystusa.

Ale przy tym wszystkim musicie pamiętać o tym, aby „wlewać poczucie piękności”, które ma samo przez siebie mówić o nas samych, że:

  • Jesteś Wielki
  • Jesteś Piękny / Piękna
  • Masz piękne imię
  • Jesteś Silny / Silna

Ktoś tu może powiedzieć, że to trochę „zalatuje pychą”, lecz pokora chrześcijańska nie polega na tym, aby mówić o sobie w poczuciu niższości (jestem mały, nic nie zrobiłem, tak jakoś mi wyszło, w sumie to jakoś się trafiło, udało się coś zrobić).

Pokora chrześcijańska polega na tym, aby mówić o sobie:

[highlight]Jestem piękny / piękna, jestem wielki / wielka, jestem mądry / mądra, mam wyjątkowe zdolności, bo ..dostałem to od Chrystusa![/highlight]

Wszystko dostałem od Chrystusa, dlatego jestem Wielki.

Natomiast człowiek pyszny nie chce nic od Chrystusa. On chce SAM zbudować zbudować w sobie piękno. A przecież Nikt Sam Nie Zbuduje w sobie ani Piękna ani Siły. Dlatego człowiek pyszny, tak często wciąż się poniża, mówiąc o sobie, jestem zerem itp. Ale tak będzie, jeśli chcesz sam  osiągnąć swoje piękno, to rzeczywiście będziesz zerem.

[highlight]Jesteś WIELKI # Ks Piotr Pawlukiewicz[/highlight]

Jesteś WIELKI – Ks Piotr Pawlukiewicz

 

 

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

1 KOMENTARZ

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge