Jak Być Pobożnym

0
26
jak-byc-czlowiekiem-poboznym-bogtube-blog-ojciec-pio

Wcale nie trzeba dużego wysiłku, aby być pobożnym. To jest umiejętność jak każda inna, której można się nauczyć. Jeśli tylko chcesz 🙂 Pan Bóg dał nam wolną wolę. Do niczego nas nie zmusza. Czeka aż samodzielnie i z własnej woli zwrócimy się w Jego stronę…

Jak Być Pobożnym

Wiedzieć to za mało – trzeba działać zgodnie z wiedzą…

Oto kilka zasad, których naprawdę łatwo jest się nauczyć. Trochę trudniej pewnie wprowadzić je w życie – jednak dla chcącego ….

 1. Jak Być PobożnymBóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra (Rz 8,28) – św. Pawła Apostoła. Pan Bóg może wszystko! Może zło przemienić w dobro! Wystarczy, że Mu zaufasz i powierzysz swoje sprawy, swoje życie. On potrafi obrócić grzechy w dobro. On jedyny, potrafi naprawdę ci wybaczyć! Wielu z nas zrobiło wiele głupich rzeczy w swoim życiu. Wystarczy zwrócić swoje serca w stronę Boga, tak samo jak wcześniej zrobiło to już wielu. Magdalena nie pokochałaby Jezusa, gdyby ten nie przebaczył jej wielu grzesznych czynów. A Jezus nie przebaczyłby jej, gdyby ich nie popełniła..
  Jestem Drugi®- Dobromir Makowski


  Zaufaj Bogu – On ma wielkie miłosierdzie! A gdyby ktoś mógł rozwiązać wszystkie twoje problemy, zmartwienia i smutki? Nie musisz dręczyć się problemami – jakiekolwiek by one nie były. Zaufaj Bogu. Powierz mu wszystkie swoje troski. Popatrz na Niego jak na swojego Ojca, który wyciąga do ciebie rękę, gdy jesteś w potrzebie. Postaraj się z całego serca pokochać Boga, a wszystko wyjdzie na dobre.

  Nawet nie trzeba za dużo przemyśliwać nad tym, co z tego będzie, kiedy to będzie i jakie to dobro będzie. Jeśli Bóg kładzie ci na oczy błoto niewiedzy, to nie po to, by pozbawić cię wzroku, ale byś lepiej widział i by cię uczynić wspaniałym, godnym miłości i podziwu wobec aniołów. Może Bóg chce, byś upadł, jak ongiś to uczynił ze św. Pawłem, który spadł z konia?

  Nie trać więc nadziei i odwagi z tego powodu, że upadasz, ale uczyń wielki akt pokory, ożywiając i odnawiając nadzieję. Tracić otuchę i niecierpliwić się po upadku — to sztuczka i zasadzka nieprzyjaciela, to oddanie mu broni i pozwolenie mu na odniesienie zwycięstwa. A więc nie czyń nigdy tego, gdyż łaska Pana zawsze jest gotowa, by cię podźwignąć.

 2. Bóg jest Twoim Ojcem! Czy jest więc sens bać się takiego Ojca, który powiedział i zapewnił nas, że bez Jego woli i Opatrzności nawet włos z głowy nam nie spadnie? Jest to naprawdę wspaniałe, że będąc dziećmi takiego Ojca, mamy i powinniśmy spełniać kolejne zadanie: kochać Go i służyć Mu! Wypełniaj więc swoje obowiązki i nie martw się o nic więcej. Zobaczysz, że gdy tak będziesz układał swoje życie, to Jezus sam zatroszczy się o ciebie. „Myśl o Mnie, a ja będę myślał o tobie” — powiedział Jezus do św. Katarzyny ze Sieny. A Mędrzec powiada: „Ojcze Odwieczny, Twoja Opatrzność rządzi wszystkim” (por. Mdr 14, 3)
 3. Czy Brak Ci Było Czego? – (Łk 22, 35). Pomyśl tylko. Bez pieniędzy, bez obuwia, bez ubrania – tylko w jednej tunice posłał Jezus swych uczniów w świat. I potem mówił do nich: „Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?” (Łk 22, 35).A oni odpowiedzieli, że niczego im nie brakowało. Dlatego i tobie to samo powiadam, że kiedy ogarnia cię zmęczenie i zniechęcenie, i nie odczuwasz żadnej ufności względem Boga, to czy ten trud powalił cię kiedy? Odpowiesz mi z pewnością, że nie. I dlatego pragnę dodać: czemu więc nie starasz się ochoczym sercem pokonać przeciwności? Jeśli cię Bóg nie opuścił w przeszłości, to jakże mógłby cię opuścić w przyszłości? Przecież w przyszłości będziesz do Niego należał bardziej, niż w przeszłości. Nie trzeba więc trwożyć się tym, co w przyszłości ma się stać w świecie. Może ono (zło) w ogóle nie przyjdzie? A choćby przyszło, to Bóg da ci siły do wytrzymania i zniesienia go. Boski Mistrz polecił św. Piotrowi, by szedł po falach morskich. Św. Piotr uląkł się, gdy zawiał wiatr i zaczął tonąć. A Boski Mistrz podał mu rękę i rzekł z wyrzutem: „Małej wiary, czemu zwątpiłeś?” (Mt 14, 31). Jeśli Bóg każe nam chodzić po wzburzonych falach, to nie trzeba wątpić, nie trzeba się lękać. Bóg jest z tobą, a ty miej odwagę, a cieszyć się będziesz wolnością
 4. Wieczność – Dla dzieci Bożych bardzo małe znaczenie ma to krótkie życie, które przemija, gdyż przez wieczność będziemy żyli w chwale Bożej. Zastanów się więc, czy idziesz właściwą drogą do wieczności, czy już stawiasz swoją stopę na tej drodze. Oby w tym kierunku szły twoje nogi i byś był szczęśliwy, bo nie ma znaczenia życie w tym przemijającym i niespokojnym świecie
 5. Pamiętaj o Największym Twoim Przyjacielu – On broniąc Cię, oddał za ciebie życie! „Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa” (6,14) – list św. Pawła do Galatów. Zachowaj w sercu Jezusa Ukrzyżowanego, a wszystkie krzyże świata wydadzą się tobie różami. Kolce korony cierniowej Zbawiciela, które raniły Jego głowę i ranią także naszą, nie spowodują w żaden sposób innych ran.

Dopóki będzie choćby jedna kropelka krwi w naszym ciele, dopóty będzie trwała walka między dobrem a złem. Próby, jakim cię poddaje i jakimi cię doświadcza Pan, są wyróżniającym znakiem Jego szczególnego umiłowania i jakby drogocenną perłą dla twej duszy. Te wszystkie trudności przeminą bardzo szybko, jak przemija zima, a po niej nastaje wiosna. Także i po naszym życiu doczesnym, które tak szybko przemija, nastanie niekończąca się wiosna, która będzie tym bogatsza i piękniejsza, im więcej było nawałnic i burz.

Ojciec Pio

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge