Israel Kamakawiwo’ole – Over The Rainbow & What A Wonderful World – 1993

3
135
Israel-Kamakawiwo-ole-Over-The-Rainbow-What-A-Wonderful-World-1993.

Over The Rainbow & What A Wonderful World

Israel „Iz” Kamakawiwoʻole – hawajski muzyk urodzony na Hawajach, gdzie mieszkała przez całe życie. W 1993 roku nagrał album Facing Future, na którym znalazł się utwór Over The Rainbow.

Utwór Over The Rainbow & What A Wonderful World, który bardzo spodobał się zespołowi BogTube.pl, wykorzystywano w wielu filmach polskich i zagranicznych a także wielu serialach, programach telewizyjnych i reklamach.

Israel Kamakawiwo’ole miał sporą nadwagę. Ważył 343 kilogramy przy wzroście 188 cm. Ze względu właśnie na własną wagę, kilkakrotnie był hospitalizowany.

Zmarł w wieku 38 lat, pośrednio z powodu znacznej otyłości a także związanymi z nią chorobami układu oddechowego.

Z powodu swojego pogodnego usposobienia Iz – nazywano „Łagodnym Olbrzymem”. Dał się poznać z miłości do Hawajów i ich mieszkańców, do tego stopnia, że w dniu pogrzebu opuszczono flagę do połowy masztu, zaś trumnę z drzewa koa wystawiono na widok publiczny w budynku Kapitolu w Honolulu.

Na Hawajach, zaszczyt ten spotkał go jako jedyną osobę niebędącą urzędnikiem państwowym, a trzecią w ogóle.

W pogrzebie wzięło udział przeszło dziesięć tysięcy osób a jeszcze więcej było obecnych podczas ceremonii rozsypania jego prochów na Oceanie Spokojnym w Mākua Beach 12 lipca 1997.

Israel Kamakawiwo’ole – Over The Rainbow & What A Wonderful World – 1993

 

Israel Kamakawiwo’ole – Over The Rainbow & What A Wonderful World – 1993

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

3 KOMENTARZE

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge