Dziecko

3
73
dziecko-byc_swiadomym_rodzicem-bogtube

Dlaczego powinieneś zapytać swoje dziecko, co sądzi o Tobie jako rodzicu?

  • Czy zastanawiałeś się kiedyś, co Twoje dziecko myśli o Tobie?
  • Co w Tobie szanuje, a co mu przeszkadza?

Pewnie uznasz to pytanie za nieistotne. Przecież wiesz, jakim rodzicem jesteś.

A jednak odpowiedź Twojego dziecka może sprawić, że staniesz się bardziej świadomym rodzicem. Czy nie to jest Twoim celem?

Przypomnij sobie swoje dzieciństwo

  • Czy czułeś, że Twoi rodzice Cię rozumieją?
  • Czy słuchali uważnie tego, co masz im do powiedzenia?

Teraz wyobraź sobie zgodną i szczęśliwą rodzinę. Widzisz, że jej członkowie szanują się nawzajem, czujesz między nimi silną więź, słyszysz, jak odnoszą się do siebie z szacunkiem. Tak właśnie wyglądają relacje ludzi, którzy ze sobą rozmawiają.

Pełna miłości i zrozumienia rodzina jest nie tylko dla wybranych. Jest dla ludzi, którzy chcą stać się lepszymi rodzicami…dziecko-byc_swiadomym_rodzicem-bogtube

 

 

Kliknij i zobacz, jak zbudować prawdziwą więź ze swoim dzieckiem

 

 

 

 

 

3 KOMENTARZE

  1. Pytanie, co czułam/czułem jako dziecko w analogicznej sytuacji do własnego dziecka, otwiera możliwość zrozumienia go i poznania jego potrzeb. Wiedząc lepiej z góry, co czuje i co jest dla niego dobre, jesteśmy przemądrzali i mijamy się z prawdą. Oczywiście to wygodne, ale nie miejmy za 10 lat pretensji, że dziecko coś nam wygarnie.

  2. Ja również długi czas nie rozmawiałam ze swoją córeczką Martą, jednak po czasie zrozumiałam, że jest to błąd. Często nie potrafiłyśmy się porozumieć, a tak właściwie to i zrozumieć. Dopiero regularne rozmowy sprawiły, że Marta nieco bardziej mi, hmm, zaufała i się otworzyła, a teraz wiem, że jak nieco podrośnie będziemy nie tylko rodziną, ale także i najlepszymi przyjaciółkami 🙂 Rozmowa miedzy rodzicem a dzieckiem jest bardzo potrzebna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here