Dlaczego chodzimy do kościoła

17
98
dlaczego-chodzimy-do-kościoła

Kochani!!! Potrzebna Wasza pomoc !!!

Napisała do nas jedna z naszych stałych czytelniczek. Pisze pracę mgr i musi wiedzieć:

DLACZEGO CHODZIMY DO KOŚCIOŁA ???

Skończyły się jej pomysły. Podajcie swoje.

Z góry dziękujemy !

Napiszcie w komentarzu poniżej

 

 

17 KOMENTARZE

 1. Chodzę codziennie (prawie) do kościoła, bo to jedyne miejsce gdzie w spokoju mogę się pomodlić. W czasie mszy nie mogę się skupić na swojej modlitwie, dlatego odwiedzam Jezusa, gdy kościoły są „puste” od ludzi.

 2. Chodzę do kościoła, bo jestem głęboko wierzącym człowiekiem. Każda Msza Św. napełnia mnie wewnętrznym spokojem, radością i siłą na dalsze działania.

 3. Chodzę do kościola bo:
  -tam czuję sie jak w domu Ojca -przedsmak radoścć wiecznej
  -dotykam się szaty Jezus , a moc jego dotyka mnie
  -moja dusza ” syci się ” pokarmem- komunia św.
  -uczestniczę ze swiętymi , duszami z czyscca , aniołami we wspólnocie – w.g dogmatu świętych obcowania
  -na nowo nabieram siły do zycia kazdego dnia , aby dżwigać swój krzyż codzienności
  -odbieram spojrzenie kochającego Ojca , Który pomimo całego swiata patrzy na mnie z miłością
  – na nowo przypominam sobie o swojej godność – że należę do Rodziny Królewskiej.
  Wiem to, bo znam swoje zycie przed nawroceniem ,a obecnym

 4. Chodzę do kościoła codziennie bo tam spotykam się z Bogiem, słucham Jego słowa, towarzyszę Jezusowi w Wieczerniku i na Kalwarii, przyjmuję Go do serca i zapraszam by był ze mną cały dzień.

 5. Chodzę do kościoła ponieważ jestem osobą wierzącą i żyję zgodnie z przykazaniami kościelnymi. Ponieważ wiem że jeżeli nie będę chodzić to nie osiągnę życia wiecznego. Ale prawdę mówiąc to najlepiej mdlę się w domu. Słucham kazań księdza Piotra Pawlukiewicza i dużo czytam. Niestety w naszych kościołach mało jest księży którzy potrafią coś przekazać. Widać ich rozpasanie i brak zaangażowania w to co robią. Nawet na religii w szkole, zamiast czymś zainteresować młodzież, to jest na zasadzie ” róbta co chceta” nie chcesz to nie chodź na lekcje religii, albo odrabiajcie sobie lekcje z innych przedmiotów. To po co była ta walka o wprowadzenie religii do szkoły? Zróbcie na ten temat ankietę!!!

 6. Chodzę do kościoła bo tam spotykam ŻYWEGO JEZUSA w Słowie Bożym, i sakramentach. Pojedźcie do sanktuarium Eucharystycznego do Sokółki. Tam zapoznacie się z Jezusem Miłosiernym i żyjącym w każdej Eucharystii. Pozdrawiam

 7. Bo tego potrzebuje. Ten człowiek który wisi na krzyżu nie przestaje mnie zadziwiać jak bardzo kocha nas ,że umarł za nas na krzyżu. Dzięki niemu czuję się bezpieczna. Z drugiej strony z dzieciństwa pamiętam siostre zakonną ,która nas straszyła Bogiem , który bardzo mocno karze i jest sprawiedliwy,to może też i lęk. Ale myślę, że tak naprawdę to go potrzebuję. Ludzie, którzy nie mają wiary muszą chodzić do psychiatry, my mamy Jezusa Chrystusa i wszystko oddajemy w jego ręce.

 8. Chodzę bo w nim odnajduję „GOŚCIA” /BOGA/ ,który mnie kocha bezgraniczną miłością i tylko ON oddał za mnie życie i zawsze na mnie czeka nawet gdybym była najgorszą z najgorszych

 9. Chodzę do kościoła bo: idę na Ucztę Baranka. Jezus czeka na mnie, chce zagościć w moim sercu. Jezus chce mnie nakarmić Swoim Ciałem, a ja mocno wierzę, że kiedy karmię się Ciałem i Krwią Chrystusa

 10. Chodzę do kościoła bo: idę na Ucztę Baranka. Jezus czeka na mnie, chce zagościć w moim sercu. Jezus chce mnie nakarmić Swoim Ciałem, a ja mocno wierzę, że kiedy karmię się Ciałem i Krwią Chrystusa otrzymuję zadatek nieśmiertelności.
  Jestem łakoma na ten pokarm, dziękuję Bogu za, każdą Ucztę Baranka, która jest preludium do Uczty Niebieskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here