Czy Chcesz Mieć Dziecko

1
39
czy-chcesz-mieć-dziecko

Czy Chcesz Mieć Dziecko

Od początków istnienia świata, Pan Bóg chce rozmawiać z człowiekiem. Bóg chce opowiadać człowiekowi o swojej prawdzie, o miłości a także objawiać człowiekowi sens jego życia i drogi jego powołania. I robi to na przeróżne sposoby:

  • poprzez tworzenie
  • poprzez różne wydarzenia
  • mówi do człowieka przez proroków
  • przemawia przez sumienie
  • również przez drugiego człowieka

Przychodzi do Nas jako dziecko. Mógł przecież przyjść w każdej postaci, np. jako enigmatyczny wódz, przywódca, mędrzec. Ale przyszedł do Nas jako dziecko, ponieważ chce dotrzeć do naszych serc. Historia Jezusa Chrystusa, to historia, którą zaczyna i kończy bardzo wzruszająca scena.

  1. Pierwsza scena, to historia narodzin i życia dziecka. Uroczy widok niemowlęcia, jego rozwoju, przewijania, pieluszek
  2. Druga scena to krzyż

Zarówno w żłóbku jak i na krzyżu, pyta się nas, co ma jeszcze zrobić abyście wy ludzie mnie pokochali. Żebyście mnie przyjęli do swojego serca.

Każdy normalny dorosły człowiek ma tak, że jak widzi dziecko, to chce je przytulić. Zniżyć się do dziecka, przytulić i ukochać. Abyśmy zdjęli z głów nasze osiągnięcia, tytuły naukowe i tak po prostu ukochali.  Każdy rodzic bardzo dobrze wie, co to znaczy narodzenie dziecka. Każde małżeństwo mówi to samo, że to nie ślub i wesele ale właśnie narodziny dziecka są najwspanialszym w życiu doświadczeniem.

ks Piotr Pawlukiewicz – Czy Chcesz Mieć Dziecko

ks Piotr Pawlukiewicz: Czy Chcesz Mieć Dziecko

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat kazań, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszemy do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

1 KOMENTARZ

NAPISZ CO MYŚLISZ...

CommentLuv badge